...I'm not crazy, my reality is just different than yours...

PrijemPrijem  PortalliPortalli  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

Share | 

Saveti za SMINKANJE!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
~*wanjitza*~
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski
Broj poruka : 2744
Godina : 22
Datum upisa : 01.12.2007

PočaljiNaslov: Saveti za SMINKANJE!   Pet Jan 04, 2008 10:18 pm

Posawetujmo se kako se najbolje nashminkati... Za one koje imaju zelene ochi kao ja najbolje pristaje crni kreon na gornjem kapku do polovine oka i tako isto na donjem + svetla bela, ili smaragdno zelena senka + golden rose mascara, cure da znate kako to divno izgleda...

*Afri*
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski
Broj poruka : 1086
Datum upisa : 04.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Pet Jan 04, 2008 10:24 pm

mogu da zamislim...ja imam braon oci...mislim da ne treba preterati sa kreonom....iscrtati celom duzinom...onda tu je i max factor maskara...senka moze zelena jer zeleno i braon ide

]VUKASHIN IS SIMPLY THE BEST!
BETTER THAN ALL THE REST
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.vamosbrigade.com
~*wanjitza*~
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Pet Jan 04, 2008 10:49 pm

uz braon mislim da ide zlatna senka i kreon, one istaknu ochi...

*Afri*
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Pet Jan 04, 2008 10:53 pm

^^^moguce...probacu to

BETTER THAN ALL THE REST
Nazad na vrh Ići dole
~*wanjitza*~
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Pet Jan 04, 2008 10:58 pm

samo ne moj mene da krivish ako ne bude dobro... lol... ja nemam braon nego zelene ochi...

~CRaZy GiRL~
~*~pochetnica~*~
~*~pochetnica~*~

Ženski
Broj poruka : 46
Datum upisa : 03.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Sub Jan 05, 2008 8:49 am

Ja imam plawe oci... I ne sminkam se, pa ne mogu da was posawetujem...xexe
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://WWW.CRAZY-GIRLS-CLUB.DO-TALK.COM
*Afri*
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Sub Jan 05, 2008 9:32 am

^^ doci ce dan kada ce i tebi biti shminka na prvom mestu hahaha smile medena ja cu da probam pa cu ti reci.... tongue

BETTER THAN ALL THE REST
Nazad na vrh Ići dole
~CRaZy GiRL~
~*~pochetnica~*~
~*~pochetnica~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Sub Jan 05, 2008 9:34 am

Meni sminka na prwom mestu?!?!?!?!?!?!?!?
NO WAY!
Nazad na vrh Ići dole
*Afri*
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Sub Jan 05, 2008 9:36 am

^^^xaxaxa videcemo i ja sam to mislila pre 2 godine!
moj sawet je da se ne preteruje sa shminkom...neko swe umereno, tek da unesesh malo boje.

BETTER THAN ALL THE REST
Nazad na vrh Ići dole
~CRaZy GiRL~
~*~pochetnica~*~
~*~pochetnica~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Sub Jan 05, 2008 9:43 am

Moj sawet je sto manje sminke!
Nazad na vrh Ići dole
~*wanjitza*~
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Sub Jan 05, 2008 1:34 pm

cure, meni shminka nije bila ni zadnja rupa na svirali, ali... ma samo opushteno .. lol.. malo reda radi kad idesh u grad ne fali, ali... nemojte da spamujete previshe, unishtitjemo forum...

*Afri*
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Sub Jan 05, 2008 6:06 pm

ne ne netjemo da spamujemo..... moj sawet je samo opushteno

BETTER THAN ALL THE REST
Nazad na vrh Ići dole
Pepeljuga
... machkica za medalju ....

Ženski
Broj poruka : 1188
Datum upisa : 21.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Sre Jan 23, 2008 9:24 pm

Imam plawe ochi imate li neki sawet za mene? Ja stawljam kreon i maskaru pa mi onda ochi dodju do izrazaja....
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Peking_girlO_o_Sun
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski
Broj poruka : 1133

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Sre Jan 23, 2008 9:44 pm

Ja imam plavo-zelenkaste, više zelene, mada ima i plave???????? Dajte mi savet, ne znam, stavi m braon maskaru, valjda mi dobro stoji.... otkud znam, jel ima neko savet????
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://teenanger-best.heavenforum.com
Pepeljuga

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Čet Jan 24, 2008 8:46 pm

I meni treba sawet.....Lepo mi stoji maslinasto zelena, ali bih probala josh neshto...
Nazad na vrh Ići dole
~*wanjitza*~
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Čet Jan 24, 2008 9:08 pm

probajte smargdno zelenu olovku u kombinaciji sa belom ili skroz svetlozelenom ili plavkastom bledom senkom, + malo maskare za dobar volumen + hot smile... = sexy baby... just go on... e, kombinujte zelenu, svetlu roze i ljubicastu, belu senkicu, smargdno zelenu olovku , ili crni kreon i maskaru i nema teorije da promasite... meni to uvek pali, i da, obavezno nadjite zlatnu olovku za oci ona ih istice lepo, samo ne stavljajte puno, nego samo na pola kapka i to donjeg, koliko da vam zablista oko...

*Afri*
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Uto Jan 29, 2008 1:17 pm

chicas treba mi sawet,...zhelim malo da promenim look shto se tiche nekih stwari ali takodje i shminke! do sada sam stavljala maskaru, puder i sjaj imate li neku ideju...chisto da se osvezzim

BETTER THAN ALL THE REST
Nazad na vrh Ići dole
~*wanjitza*~
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Uto Jan 29, 2008 6:48 pm

crni kreon

*Afri*
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Uto Jan 29, 2008 7:54 pm

osim kreona...nekako ne znam...ne wolim toliko da ga stavljam

BETTER THAN ALL THE REST
Nazad na vrh Ići dole
It's Me...Sweet Bitch...
~*~urednik~*~
~*~urednik~*~

Ženski
Broj poruka : 61
Godina : 23
Datum upisa : 26.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Sre Feb 13, 2008 11:40 pm

ja imam plawo zelene oci i exxtra mi stoji crni kreon.....inace ne sminkam se stalno wec nekada......reda radi...lol...
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.nole4ever.4umer.net
~*wanjitza*~
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Čet Feb 14, 2008 1:21 pm

ja se sminkam kad izlazim i kad treba da se vidim sa nekim, mada ne uvek. Ja sam svoj look promenila, nosim crnu i crvenu i nekad nekad nesto sareno, sivu takodje nosim. Just rock on

Pepeljuga

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Čet Feb 14, 2008 3:07 pm

Da i ja imam plawo-zelene ochi i crni kreo je soooper, ali takodje i zelena senka
Nazad na vrh Ići dole
~*wanjitza*~
~*~Administrator~*~
~*~Administrator~*~

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Čet Feb 14, 2008 3:20 pm

ja nemam zelenu senku, ali imam neku smargdno-pomalo plavkastu olovku, i slicnu takvu senku, mada bi mi bolje stajala zelena zbog ociju, ipak najradije mesam ljubacasto, crno, sivo i belo

RoBeRtA-Zorana
~*~swatka mawa~*~
~*~swatka mawa~*~

Ženski
Broj poruka : 54
Datum upisa : 26.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Sub Mar 01, 2008 4:44 pm

1. Kada imam bubuljicu, dovoljno je da stavim mnogo tečnog pudera. Tako ću je pokriti...
* NETAČNO! Mlada koža je često masna. Prekrivajući je tečnim puderom rizikujete da vam se lice još više sija. Tako, umesto da bubuljice prekrijete, još više ćete ih istaći. Bolje je da umesto tečnog pudera, na kritična mesta stavite malo zelenog korektora, koji prekriva crvenilo.

2. Neću ni da pokušavam da šminkom sakrijem dlačice. Jedino rešenje je depilacija
* TAČNO! Tečni puder ne da ne može da prekrije dlačice, već ih čini još vidljivijim. Ako imate malo dlačica i ako su one tanke, najbolje je da ih ofarbate. Za jače i tamnije jedino rešenje je depilacija toplim voskom. Pošto ih skinete, na to mesto stavite hidratantnu kremu i utapkajte maramicom. Ili primenite ovaj recept u kućnoj proizvodnji: jednu kašičicu meda pomešajte sa nemasnim jogurtom, nanesite smesu na lice i sačekajte da koža upije. Za deset minuta bićete spremni za šminkanje. Ako se eventualno pojavi crvenilo, pokrijte ga zelenim korektorom.

3. Miteseri će nestati jedino ako ih iscedim* NETAČNO! Mitesere nikada ne cedite sami. Prvenstveno zato što tako možete da ih inficirate, a zatim i da ne biste napravili ožiljke. Najbolje je da ih prekrijete žućkastim korektorom. Ako baš ne možete da izdržite da ih ne iscedite, obavezno operite ruke i alkoholom dezinfikujte to mesto. Zatim pokrijte prste papirnom maramicom i polako pritisnite jagodicama (nikako noktima).

4. Najbolji puder za tinejdžerke je onaj tečni* TAČNO! Što tečniji, to hidrantniji, dobro se razmazuju i najlakše nanose. Ukoliko ne sadrže masnoće (oil free), savršeni su za blago masnu kožu.

5. Rumenilo u kremi je lakše naneti nego ono u prahu* POGREŠNO! Rumenilo u kremi se teško razmazuje i ostavlja svetle tragove. Za svakodnevni mejkap je bolje koristiti rumenilo u prahu ili kamenu. Tečno rumenilo ostavite za veče. Kako ga naneti? Malo naduvajte obraze i vrhovima prstiju nanesite malo rumenila, praveći kružne pokrete po jabučicama, kao da crtate malu loptu.

6. Taman puder u kamenu koji ostavlja efekat pocrnelosti ("tera" je dobar tokom cele godine, zato što osvetljava lice)* TAČNO! Važno je da se dobro stavi. Nanesite ga na zone lice koje obično najviše i pocrne, dakle, jabučice, čelo, nos. Dobro razmažite i ne zaboravite da malo "tere" stavite na vrat.

7. Da bi oči bile što lepše, treba što više istanjiti obrve
* POGREŠNO! Moderne su prirodne obrve. Iščupkajte ih samo u centralnoj zoni, iznad nosa, ali pazite da ih ne napravite asimetričnim.

8. Kada biram senke, moram da kupim samo boje koje su trenutno moderne
* NETAČNO! Moda nije zakon, već samo sredstvo koje nam je na raspolaganju. Kada birate boju senki, trebalo bi da uzmete u obzir boju svog tena i kose.

9. Kada oivičim oko crnim krejonom ili ajlajnerom, one će optički delovati manje* ISTINA! Debela i tamna linije ispod ili iznad ivice oka ne deluje seksi. Stavite samo malo krejona na spoljni deo donjeg kapka i izvucite tanku liniju ajlajnerom po gornjem kapku. Tako će vaš pogled postati intrigantan.

10. Roze karmin je suviše dečji* POGREŠNO! Svetli tonovi su veoma senzualni. Savet je da se pre nanošenja karmina, preko usana pređe kockicom leda, zbog čega će one delovati punije.

11. Ako su mi usta tanka, moram olovkom za usta da ih iscrtam preko ivice i učinim ih punijim* TAČNO! Prvo stavite puder na usta. Zatim sa olovkom u boji mesa iscrtajte konturu, ali samo nekoliko milimetara od ivice. Zatim je malo razmažite prema unutrašnjem delu. Na kraju, preko ruža nanesite malo bezbojnog sjaja.
Nazad na vrh Ići dole
RoBeRtA-Zorana
~*~swatka mawa~*~
~*~swatka mawa~*~

Ženski
Broj poruka : 54
Datum upisa : 26.02.2008

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Sub Mar 01, 2008 4:48 pm

ovo sam nasla na netu..
SMINKA ZA CRNKE
Kod zena sa tamnom bojom kose moze da dode do jakog kontrasta zbog svijetle koze. Crnke mogu da nose jake boje i na usnama i na ocima, ali bi trebalo da se opredijele za jedno od ova dva "podrucja", u suprotnom ce izgledati previse "namazano". Sta izabrati od ta dva? U ovom trenutku, najbolje je da to budu oci. Lijepo nasminkane oci sa sjenkom u boji zrele sljive ili u nijansama borovnice mogu biti sjajna prednost. Ako vasa koza sadrzi maslinaste podtonove, onda izaberite najtamnije nijanse ljubicaste; ako imate svjetliju kozu, pokusajte sa svjetlijim nijansama.

Kao prvo, pokrijte eventualne podocnjake svetlim hidrantnim korektorom - ovo je vazno kada pri sminkanju upotrebljavate tonove koji u osnovi sadrze plavu boju. Nanesite sjenku boje sljive na kapak, i to pocinjuci od sredine kapka razmazujuci lagano ka krajevima. Stavite tamno ljubicastu ili braon olovku samo kod gornjih trepavica i neka ta linija bude meksa tako sto cete je potapkati sundercicem. Na trepavice nanesite braon-crnu maskaru.

SMINKA ZA PLAVUSE

Za svaki tip zena postoji poseban i najbolji nacin sminkanja. Ako ste plavusa, onda i za vas vaze posebna pravila kada je izbor boja i njihovo nanosenje u pitanju. Procitajte par nasih savjeta koji ce vam pomoci da jos vise istaknete svoju ljepotu!

Oci - Za plavuse je sminka na ocima jako vazna i moze da napravi veliku razliku u izgledu. Ako hocete da izgledate lijepo, ali ne i napadno, izaberite svijetlu olovku braon ili "bronza" boje. Zahvaljujuci tome imacete lijepu definiciju oka, bez ostrih uglova. Nanesite olovku iznad gornjih i iznad donjih trepavica, ali ako zelite da maksimalno budete u trendu, najnoviji hit jeste da posle ovakvog nanosenja sminke uzmete aplikator sa sundercicem i malo razmazete liniju (pri ovome ne morate da budete suvise precizni). Vrijeme je za sjenku. Upotrijebite onu neutralnih toplih boja kao sto su boja pijeska ili zlatno bez. Koristite braon maskaru, a ako imate tamno plave oci, onda upotrijebite maskaru mornarsko plave boje, ali samo na gornjim trepavicama.

Usne - Iako neutralne boje imaju svog sarma, moze se desiti da se jednostavno "izgube" na vasem licu. Da biste usnama dali definiciju kada stavljate karmin u takvoj boji, najprije nanesite na cijele usne olovku koja je tek nesto malo tamnija od boje karmina.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Saveti za SMINKANJE!   Danas u 9:52 am

Nazad na vrh Ići dole

Saveti za SMINKANJE!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Zašto muškarci vole kučke? Vaša iskustva, greške i saveti.
» Ginekolog-pitanja i saveti
» Saveti kozmeticara online
» Lazarov dnevnik
» Kako zavodite-osvajate muskarce? saveti i trikovi

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
~* crazy_girls_club*~ :: Lepota & zdravlje... :: Saweti itd...-
Skoči na: